Rytų Azija - Lietuviškas forumas
annyeong!~^w^~
Patekai į pirmą Lietuvišką forumą, skirta diskusijoms apie Rytų Aziją ;D
Esu forumo narys? tai Prisijunk ;D Jeigu ne tai greičiau registruokis ;3
Dozo yorokoshiku onegaishimasu ^^
Rytų Azija - Lietuviškas forumas
annyeong!~^w^~
Patekai į pirmą Lietuvišką forumą, skirta diskusijoms apie Rytų Aziją ;D
Esu forumo narys? tai Prisijunk ;D Jeigu ne tai greičiau registruokis ;3
Dozo yorokoshiku onegaishimasu ^^
Rytų Azija - Lietuviškas forumas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rytų Azija - Lietuviškas forumas

,,Pavogęs iš kito žmogaus šypseną ir užsidėjęs ją sau ant veido netapsi laimingu žmogumi'' Tablo (Epik High)
 
rodiklisPortalasLatest imagesRegistruotisPrisijungti

Share | 
 

 Konfucijaus išmintis

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Go down 
AutoriusPranešimas
Kaori
Nihon-koku moderatorius
Nihon-koku moderatorius
Kaori

Parašiau : 4222
Man : 32
Miestas : In My Dreambox...

Konfucijaus išmintis _
RašytiTemos pavadinimas: Konfucijaus išmintis   Konfucijaus išmintis Icon_minitime2012-01-12, 21:42

Mane jau vaikystėje žavėjo visi tie Kinų išminčiai. Jų ramybė sielos švarumas atrodė antgamtiškai, bet niekada neteko jais daugiau pasidomėt. Tai vat netyčia į mano rankas pakliuvo tokia knygutė apie Kinų išmintį... Tai trumpai pabandysiu papasakot pagrindinių Kinijos išminčių mokymą.
Konfucijaus, Laodzi ir Budos mokymai parodo kinų būdo pagrindą. Neįšstudijavus šių trijų mokymų, Kinijos ir jos gyventojų sielos net apytikriai neįmanoma suvokti; kaip ir krikščionybėje, mokymai turi 10 įstatymų, kurie skamba taip:
-Gerbk gamtos dėsnius.
- Būk visada doras.
- Visada būk gailestingas.
- Būk raugisškas jaunimui.
- Gerbk savo protėvius.
- Padaryk viską savo vaikams.
-Pratinkis nuolat būti nuolankus.
-Duok pirmenybę viduriniam keliui.
-Nuolankiai sutik savo likimą.
Kas laikosi šių paprastų nurodymų, tas jau yra radęs gyvenimo turtą ir nugyvenęs gerą ir sveiką gyvenimą – o kam nepatiktų, kad taip būtu?

Šykart šiek tiek apie Konfucijų
Konfucijaus išmintis Paveikslelis-550-bg

kong Fudzi gimė 501m. pr. kr. spalio 21d. Lu kunigaikštystės Šantugo pusiasalyje. Jo tėvas buvo kilęs iš labai senos giminės ir vedęs jauniausiąją vieno bajoro dukterį. Nuo 15 metų Konfucijus pradėjo studijuoti laikinus kinų raštus; studijuodamas ir kitus skatino gilintis į mokymus. Būdamas 87 metų, jis pripažino tų veikalų autorius kaip išmintingus ir teisingus mąstytojus, ligi šiol esančius sudėtine kinų literatūros dalimi.
Kinijos istorijoje Konfucijus laikomas pirmuoju mokytoju, mokančiu kiekvieną, kuris to norėjo. Jo gyvenimo kelyje buvo daugiau kaip trys tūkstančiai mokinių. Jie surinko jo mokymą, kuris buvo peraudamas iš kartos į kartą, ir po daugelio šimtmečių buvo išleista knyga "Lun Ju" ( "Apmąstymai ir pašnekesiai") Šiandien šis veikalas dažnai vadinamas "Kinų biblija", o jo kūrėjas rado vietą vienoje daugelio Taivano šventyklų, kur jis yra vienodai gerbiamas drauge su Laodzi ir Buda.


Kunfucijau išmintis:

“Nedejuok dėl savo lemties,
Neslėk savimi kitų,
Studijuok žmonių elgesį
Ir mokykis visko apie pasaulio apykaitą.
Tada tavę pasaulis supras.”

“Gyvenimas ir mirtis
priklauso nuo likimo.
Gerovė ir autoritetas
Ateina iš dangaus.”

“Doras žmogus kupinas gėrio,
Todėl ilgai jis givens,
Nes gėriui atidavė viską
Ir jam paskyrė gyvenimą.”

Trupas epizodas:

Vieną dieną mokinys paklausė Konfucijų, kaip tapti geru žmogumi.
“Tobūlėk dirbdamas” – atsakė mokytojas. – “ Ir tai viskas?” – nustebo mokynys – Dar ne viskas. Tobulėk, kad kitus padarytum laimingus.” – “Dabar tai jau tikrai viskas!” – sušuko mokinys. – „Dar neviskas, - pakartojo mokytojas. – Tobūlėk, kad šalį padarytum laimingą.“


Tai tik labai maža dalis iš jo mokymų
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Konfucijaus išmintis _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konfucijaus išmintis   Konfucijaus išmintis Icon_minitime2012-01-13, 15:16

Turiu knygą kur Bruce Lee aprašo savo išmintys bei mintys, nuo to liako kei perskaičiau tą knygą mano gyvenima slabai paiskeitė. laabai gyvenime pradėjo labai gerai sektis, taip pat turiu knygą "KONFUCIJUS - PAŠNEKESIAI"
Tikrai labai įdomi knyga.
Pasistengsiu artimiausių metų įdėti porą straipsnių iš knygų.

Citata :
Mane jau vaikystėje žavėjo visi tie Kinų
išminčiai. Jų ramybė sielos švarumas atrodė antgamtiškai, bet niekada
neteko jais daugiau pasidomėt.
Aš irgi labai tuo domėjausi, labai įdomu buvo kaip kinai sugeba tokio seno amžiaus būti tokie aktyvūs, ir dar tokie išmintingi, ramūs, aš tau dievinu. Nuo tada kai pradėjau tuo domėtis tai tikrai gyvenijmas pasikeitė, viskas apsisuko gerąją linkme.
Atgal į viršų Go down
Kuroi Neko
Eini į orouostą
Kuroi Neko

Parašiau : 1876
Miestas : ビリニュス

Konfucijaus išmintis _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konfucijaus išmintis   Konfucijaus išmintis Icon_minitime2012-01-13, 17:24

Juk pagyvenę žmonės ir yra išmintingi ;)

Šiaip tokių.. žmonių per daug protingų savo laikmačiui, kaip Konfucijus buvo ir kitose tautose. Bet kinai bent jau turėjo normalų mąstymą ir nepradėjo jo laikyti kažkokiu dievu (turiu omeny tesiogine prasme). Arba, jo giminės žmonės buvo iki 20a gerbiami, bet atėjo tie fakin komunistai..
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Konfucijaus išmintis _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konfucijaus išmintis   Konfucijaus išmintis Icon_minitime2012-01-14, 06:16

Deimi~chan rašo:
Juk pagyvenę žmonės ir yra išmintingi ;)

Šiaip tokių.. žmonių per daug protingų savo laikmačiui, kaip Konfucijus buvo ir kitose tautose. Bet kinai bent jau turėjo normalų mąstymą ir nepradėjo jo laikyti kažkokiu dievu (turiu omeny tesiogine prasme). Arba, jo giminės žmonės buvo iki 20a gerbiami, bet atėjo tie fakin komunistai..

Na konfucijus jos buvo labai pagyvenęs, bet kinijoje buvo daug išmintingų žmonių kurie net nebuvo sulaukę 40 netų, daugelis iš jų mirė x.x
Na ką aš žinau, ne visi Konfcijų dar iki šių dienų laiko išmintingų. Ir ne visi ji garbina, taip pat kaip ir Vakaruose, ne visi išmintingus laiko Dievais, nebent kokiam XVIII a.
Atgal į viršų Go down
Kaori
Nihon-koku moderatorius
Nihon-koku moderatorius
Kaori

Parašiau : 4222
Man : 32
Miestas : In My Dreambox...

Konfucijaus išmintis _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konfucijaus išmintis   Konfucijaus išmintis Icon_minitime2012-01-14, 11:16

Na man atrodo, kad daugiausia išminčių buvo senovės civilizacijose na po to Europa krikščionybė sustabdė... Graikų filosofai atrodo neįtikėtinai protingi... Senovės Kinija ilga laiką nebuvo paliesta tvirtos religijos, tai leido žmonėms mastyti suprasti gyvenimo prasmė savaip nekaip religija sako... Tai puiki vieta kurtis matytojams...
Man tai asmeniškai filosofija yra bereikalingi plepalai, tie tiesiog mano asmeninė, nes manau, kad kiekvienas mes galim ne ką prasčiau išmastyt už filosofus... Bet senovės filosofai atrodo labai daug ką, išplėtė mokslą už tai juos gerbiu...
Atgal į viršų Go down
Kuroi Neko
Eini į orouostą
Kuroi Neko

Parašiau : 1876
Miestas : ビリニュス

Konfucijaus išmintis _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konfucijaus išmintis   Konfucijaus išmintis Icon_minitime2012-01-14, 15:52

MC rašo:

Na ką aš žinau, ne visi Konfcijų dar iki šių dienų laiko išmintingų. Ir ne visi ji garbina, taip pat kaip ir Vakaruose, ne visi išmintingus laiko Dievais, nebent kokiam XVIII a.

Dabar galbūt ir ne. Juk ir sakiau, atėjo komunistai ir viską savaip 'sutvarkė'.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content




Konfucijaus išmintis _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konfucijaus išmintis   Konfucijaus išmintis Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 

Konfucijaus išmintis

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Rytų Azija - Lietuviškas forumas :: Japonija, P.Korėja, Kinija.. :: Istorija-