Rytų Azija - Lietuviškas forumas
annyeong!~^w^~
Patekai į pirmą Lietuvišką forumą, skirta diskusijoms apie Rytų Aziją ;D
Esu forumo narys? tai Prisijunk ;D Jeigu ne tai greičiau registruokis ;3
Dozo yorokoshiku onegaishimasu ^^
Rytų Azija - Lietuviškas forumas
annyeong!~^w^~
Patekai į pirmą Lietuvišką forumą, skirta diskusijoms apie Rytų Aziją ;D
Esu forumo narys? tai Prisijunk ;D Jeigu ne tai greičiau registruokis ;3
Dozo yorokoshiku onegaishimasu ^^
Rytų Azija - Lietuviškas forumas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rytų Azija - Lietuviškas forumas

,,Pavogęs iš kito žmogaus šypseną ir užsidėjęs ją sau ant veido netapsi laimingu žmogumi'' Tablo (Epik High)
 
rodiklisPortalasLatest imagesRegistruotisPrisijungti

Share | 
 

 Haruki Murakami

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Go down 
AutoriusPranešimas
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-04-16, 16:47

Haruki Murakami Murakami

Haruki Murakami fenomenas

Haruki Murakami gimė 1949 m. sausio 12 d. Kyoto mieste. Dabar gyvena Tokijuje.

Vienas iš labiausiai pasaulyje žinomų šiuolaikinės japonų literatūros kūrėjų, vadinamas japonų literatūros korifėjumi, garsusis japonų rašytojas Haruki Murakami gražiausius savo gyvenimo metus praleido Kobės mieste. Rašytojo tėvas buvo Budistų dvasininko sūnus, o motina Osakos pirklio dukra. Vaikystėje Murakami buvo stipriai paveiktas vakariečių įtakos, ypač vakarų muzikos ir literatūros. Jis augo gausiai skaitydamas Amerikos rašytojų Kurto Vonneguto, Ričardo Brautigano ir kitų kūrinius. Jaunuolis taip pat studijavo teatrą Wasedos universitete, Tokijuje, kur ir sutiko savo būsimąją žmoną Yoko. Murakami yra tekę dirbti ir įrašų parduotuvėje, kurioje vėliau „įdarbino“ savo knygos „Norvegų giria“ personažą. Vėliau Tokijaus Kokubunji rajone jis atidarė džiazo barą Peter Cat. Galbūt todėl dauguma Murakami novelių sieja muzikinė tematika, o antraštės, susijusios su klasikine muzika. Be to, kelios rašytojo novelės primena dainas, pavyzdžiui, „Dansu dansu dansu“ ar „Norvegų giria“ (iš Bitlų kūrybos).

Pirmąjį savo grožinės literatūros kūrinį Haruki Murakami parašė dar būdamas dvidešimt devynerių. Rašytojas pasakojo, kad kartą jam stebint beisbolo rungtynes, netikėtai aplankęs įkvėpimas parašyti pirmąją savo novelę “Išgirsti Vėją dainuojant” (1979). Tais pačiais metais už pirmąją savo knygą gavo Gunzou Shinjin Sho (Gunzo rašytojo naujoko) apdovanojimą. Po metų jis išleido knygą „Pinbolas“ (kinų bilijardas). 1981 metais rašytojas pardavė savo barą ir nusprendė atsiduoti kūrybai – tapti profesionaliu rašytoju. 1982-aisiais metais jis parašė savo pirmąjį bestselerį – knygą “Avies medžioklė“, susilaukusią netikėtos sėkmės. Už šią knygą gavo Noma literatūros apdovanojimą, skiriamą jauniems rašytojams. Murakami prisipažįsta manąs, kad pirmosios dvi jo novelės nėra „stiprios“ turiniu, būtent dėl to jis niekada neturėjęs noro jų išversti į anglų kalbą, tačiau novelė „Avies medžioklė“ – visai kas kita. Tai bene pirmoji knyga, kai rašytojas iš tiesų neslėpia džiugesio ir pasakodamas apie savo istoriją nujaučia sensaciją. „Skaitant įdomią knygą, nesinori liautis, tiesa? O aš savo ruožtu, rašydamas įdomią istoriją, rašau ir rašau“, prisipažįsta H. Murakami.

Haruki Murakami stilių kritikai apibūdina tokiais žodžiais: okultinis detektyvas, psichodelinis trileris, (anti)utopija, anarchoreliginė fantastika ir panašiais terminais. Haruki Murakami tekstuose neįmanoma įžiūrėti kažkokių tracininių japoniškų vertybių– siekio gyventi harmonijoje su aplinkiniu pasauliu ar panašių. Galbūt dėl to, senoji japonų karta šio rašytojo kūrinių nemėgsta, o jaunimas – dievina, nes autoriaus tematika yra daugiau jaunimui aktualios temos.



Platesnis pripažinimas

1987 metais, išleidęs knygą „Norvegų giria“, Murakami susilaukė pripažinimo ir didelio įvertinimo visos Japonijos mastu. Tai istorija apie netektį ir erotizmą, kuri buvo parduota milijono kopijų tiražu, o pagrindiniai pirkėjai beje yra jauni japonai, pavertę Murakami savo laikotarpio dievuku. Šiuo metu Wasedos universitete, kur garsusis rašytojas anksčiau studijavęs teatrą, yra dėstomas literatūros kursas apie Haruki Murakami ir rašytoją Banana Yoshimoto. Šis kursas beje yra labai populiarus jaunimo tarpe ir susilaukia daug dėmesio iš skaitytojų.

1991-aisiais, Murakami paliko Japoniją ir kiek pakeliavęs po Europą nusprendė apsistoti Jungtinėse Valstijose. Ten dėstė Praistono universitete (1992 metais Haruki Murakami buvo paskelbtas Praistono universiteto asocijuotu profesoriumi) bei rašė savo novelę “Prisukamo paukščio kronikos”, kuri taip pat susilaukė sėkmės. Už ją rašytojas gavo garbingą Yomiuri Literatūros apdovanojimą, kurį anksčiau buvo gavę kiti žymūs rašytojai japonai: Yukio Mishima, Kenzaburo Oe bei Kobo Abe. Jam bebaigiant šią novelę, Japoniją supurtė garsusis Kobės žemės drebėjimas, nusinešęs daugybę žūčių, tais pačiais metais Aum Shinrikyo religinė sekta Tokijaus metro įvykdė nuodingųjų dujų atakas. Sužinojęs apie įvykius gimtinėje, rašytojas vėl grįžo į Japoniją. Šios nelaimės jį stipriai sukrėtė ir paskatino parašyti novelę “Požemis” bei trumpų istorijų rinkinį “Po Drebėjimo”. 2006-aisiais metais autorius apdovanotas Frank O'Connor International Short Story Award (Airija), Franz Kafka Prize (Čekija, už knygą “Kafka pakrantėje”) ir Asahi Prize (Japonija) apdovanojimais bei 2007-aisias apsigynė garbingą daktaro laipsnį Liege universitete. Japonijoje manoma, kad šis rašytojas yra vienas realiausių japonų literatūros pretendentų į Nobelio premiją



Kūryba, bibliografija

Žinomiausios Haruki Murakami knygos, išleistos ir lietuvių kalba:


  • • Avies medžioklė (2007) (angl. A Wild Sheep Chase (1989), jap. 羊をめぐる冒険 [Hitsuji o meguru bōken] (1982));
    • Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas (2007) (angl. Hard-Boiled Wonderland and the End of the World (1991), jap. 世界の終りとハードボイルド・ワンダーランド [Sekai no owari to hādoboirudo wandārando] (1985));
    • Norvegų giria (2005) (angl. Norwegian Wood (2000), jap. ノルウェイの森 [Noruwei no mori] (1987));
    • Dansu, dansu, dansu (2007) (angl. Dance Dance Dance (1994), jap. ダンス・ダンス・ダンス [Dansu dansu dansu (1988));
    • Į pietus nuo sienos, į vakarus nuo saulės (2007) (angl. South of the Border, West of the Sun (2000), jap. 国境の南、太陽の西 [Kokkyō no minami, taiyō no nishi] (1992));
    • Prisukamo paukščio kronikos (2006) (angl. The Wind-Up Bird Chronicle (1997), jap. ねじまき鳥クロニクル [Nejimaki-dori kuronikuru] (1992-1995));
    • Kafka pakrantėje (2007) (angl. Kafka on the Shore (2005), jap. 海辺のカフカ [Umibe no Kafuka] (2002)).


Šiuo metu knygų leidykla “Baltos lankos” ruošia išleisti knygą “After Dark”.

Kitos Haruki Murakami knygos:

  • • Hear the Wind Sing (1979)
  • • Pinball, 1973 (1980)
  • • Antologija Birthday Stories
  • • The Elephant Vanishes (1993)
  • • Underground (1997/8)
  • • Sputnik Sweetheart (1999)
  • • After the Quake (2000)
  • • Tokyo Mysterious Story Collection
  • • Blind Willow, Sleeping Woman 2006
  • • After Dark (2004)


Haruki Murakami knygos yra išverstos daugiau kaip į 40 kalbų. Į lietuvių kalbą autoriaus kūrinius verčia Milda Dyke, Irena Jomantienė, Jūratė Nauronaitė, Dalia Saukaitytė, Ieva Stasiūnaitė (iš anglų k.) ir Marius Daškus bei Ieva Susnytė (iš japonų k.).

Pabaigai

Murakami žinomas ne tik kaip rašytojas, tačiau ir kaip vertėjas. Yra išvertęs į japonų kalbą keletą amerikiečių rašytojų F. Skoto Fidžeraldo, Raymondo Carverio, Džono Irvingo knygų.

Haruki Murakami niekada neapleido savo meilės džiazui – sakoma, kad rašytojas turi apie 40000 įrašų kolekciją.


Paskutinį kartą redagavo BishojoDemon, 2010-07-10, 10:52. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Gabita
Pirmoji fotosesija su Koda Kumi
Gabita

Parašiau : 3078
Man : 28
Miestas : KLAIPĖDA

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-04, 09:38

Drauges pasakojo, kad visos jo knygos yra labai idomios,... kazkada ieskojau
bibliotekoj, tai nebuvo, teks pirkti..
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-06, 13:57

Juokauji, lietuvoi gal kokius artimiausius 70 metų nebus neko panašaus xD (tikiuosiu kad tai tikrai ne tesa xDD)
Atgal į viršų Go down
Gabita
Pirmoji fotosesija su Koda Kumi
Gabita

Parašiau : 3078
Man : 28
Miestas : KLAIPĖDA

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-06, 14:46

Nieko panasaus i ka? xD
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-06, 14:48

neko panašaus į tokias knygas, na bet juk suprantat kad juokauju
Atgal į viršų Go down
Gabita
Pirmoji fotosesija su Koda Kumi
Gabita

Parašiau : 3078
Man : 28
Miestas : KLAIPĖDA

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-06, 15:04

xD Maciau jo knigu knigyne ^w^
Atgal į viršų Go down
Anime fane
Paragauji kiniško maisto
Anime fane

Parašiau : 348
Man : 33
Miestas : Mažeikiai

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-10, 10:50

O kur foto ?
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-10, 10:53

Jau yra.
Atgal į viršų Go down
Anime fane
Paragauji kiniško maisto
Anime fane

Parašiau : 348
Man : 33
Miestas : Mažeikiai

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-10, 14:11

A dabar rodo nes po pirma man nerode.
Atgal į viršų Go down
Anime fane
Paragauji kiniško maisto
Anime fane

Parašiau : 348
Man : 33
Miestas : Mažeikiai

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-30, 10:25

Negražus nors visai nieko yra koks aktorius
Atgal į viršų Go down
Gabita
Pirmoji fotosesija su Koda Kumi
Gabita

Parašiau : 3078
Man : 28
Miestas : KLAIPĖDA

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-30, 11:57

Jis ne aktorius :DD jis rasytojas O_o nu ir dar vertejas ^w^
Atgal į viršų Go down
Anime fane
Paragauji kiniško maisto
Anime fane

Parašiau : 348
Man : 33
Miestas : Mažeikiai

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-07-30, 16:12

Ups nežinojau aš dar ko daug neišmokau aš
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous


Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2010-08-28, 16:24

Skaičiau jo knygą "Kafka pakrantėje". Labai patiko. Skaitysiu dar kartą. Šiek tiek gašloka, bet kupina puikių apmąstymų bei gyvenimo pamokų. Haruki Murakami 971234 Reiks įsigyti "Avies medžioklę". Girdėjau, kad gera knyga.
Atgal į viršų Go down
Natsu
Peščiomis nueini į P.Korėją
Natsu

Parašiau : 549
Man : 29
Miestas : ウクメルゲ

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-01-09, 10:00

Kaip tik iš bibliotekos pasiėmiau "Avies Medžioklę". Pradėjau skaityti ir išties sudomino. Tik laiko dabar prisėst prie jos nelabai yra. Šiaip šita knyga bus mano pirma skaityta šio autoriaus, nors bibliotekoje yra jų nemažai, knygyne - dar daugiau. Smile 28
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous


Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-14, 19:52

Perskaiciau "I pietus nuo sienos, i vakarus nuo saules". LABAI nereali knyga.
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-15, 04:59

knygos pavadinimas jau sudomino.. baigsiu skaityt, savo tą nesamonė, ir eisiu paimti tą knygą "Įpietus nuo sienos, į vakarus nuo saulės"
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous


Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-15, 15:14

Labai grazi istorija apie vaikina, kuris po daugiau negu desimties metu sutinka savo vaikystes meile ir suvokia, kad nieko kito ne,yli taip, kaip ja, kad jo santuoka buvo nieko verta. Tokia mokykline meile pasakojama. Labai grazi. Nors prie galo yra nesvankiu vietu, kurios LABAI graziai persipina su tyra romantika.
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-16, 06:14

oww jau kita savaitė eisiu knyginė ar bibliotekoje ieškoti šios knygos.
mane visada traugdavo istorijos apie meilė ir dar kai yra kažkaip susiję su mokyklinė meilė.
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous


Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-16, 19:00

As skaitysiu angliskai dar, o po to kai mokesiu japonu kalbą - japoniskai xD
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-17, 05:00

pala... lietuvoje yra jo knygų japonų kalbą parašytos?
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous


Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-17, 15:42

Nėra xD Todėl tai dar viena priežastis važiuoti į Nihon koku,
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-17, 17:21

na viskas! a6 jau pakeli į Nippon
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous


Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-17, 17:36

Aš su tavimi xD
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-17, 18:00

dabar tik ieškom japonų kurie važiuoja į Japonija, ilindam į jų lagaminus, ir gyvenimas nuostabus xDD
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous


Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-17, 18:43

Mane pakvietė xD Bet jeigu varysiu, tai vėliau. Be to, sužinojau, kad praėjusiame gyvenime gyvenau Kiyote xD Arba lankiausi tik vienoje iš jos šventyklų.
Murakami keistai aprašo įvykius visokius, bet retai jis mini dejavu ir panašius dalykus į tai.
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-17, 18:48

o.O sužinojai?
kaip?
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous


Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-18, 11:45

Daug daug darbo su savimi xD Atsiūsiu į PM.
Atgal į viršų Go down
real_asiaholic
Nihon-koku įkūrėja
Nihon-koku įkūrėja
real_asiaholic

Parašiau : 10167
Man : 27
Miestas : Vilnius

Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime2011-02-18, 12:14

Arigatou, aš jaučiu kad tai tikrai veikia, aišku kad ne iš karto, bet veikia ;DD
Atgal į viršų Go down
Sponsored content




Haruki Murakami _
RašytiTemos pavadinimas: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 

Haruki Murakami

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Rytų Azija - Lietuviškas forumas :: Japonija, P.Korėja, Kinija.. :: Kinas :: 日本映画 :: Aktoriai (~ės)-